Inzerce práce v gastronomii, hotelnictví, lázeňství a cestovním ruchu
    
    
     25. května 2018   |   06:45
Uživatel nepřihlášenPokročilé hledání 

Kuchařské školy mění socialistickou výuku

Několik tipů při nákupu letenek a rady před odletem

Několik tipů při nákupu letenek a rady před odletem

Nebojte se elektronických letenek. Znamená to, že nedostanete papírovou letenku tak, jak jste zvyklí, na druhou stranu v případě ztráty či krádeže budete mít méně starostí.

Zkontrolujte si svou letenku přes centrální rezervační systém Amadeus na www.checkmytrip.com. Stačí zadat rezervační kód letenky a Vaše příjmení. Zobrazí se všechny podrobnosti zadaného letu.

Levné letenky

Levné letenky nejčastěji nabízejí tzv. nízkonákladové společnosti (Low Cost). Počítejte s tím, že v ceně letenky nebývají zpravidla zahrnuté žádné další služby či občerstvení během letu. Také platí, že čím levnější letenka, tím méně výhodné podmínky jako např. storno podmínky apod. Vždy si zjistěte podmínky předem.

Buďte na letišti včas, ale počítejte s tím, že pokud letíte low costem nebo charterovým letem, v případě komplikací budete vždy odsunuti až za pravidelné linky, takže zpoždění není nic neobvyklého.

Letiště Praha Ruzyně

Nezapomeňte, že na letišti Ruzyně v Praze přibyl další terminál Sever 2, který odbavuje lety směřující do členských zemí Schengenské dohody nebo s přestupem v nich. (Jsou to Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Švédsko a Španělsko.) Přestože se dá mezi terminály projít, je jistě dobré přesně vědět, z kterého terminálu odlétáte neboť vzdálenost mezi nimi může být, zvláště s mnoha zavazadly a na poslední chvíli, trochu nepříjemná.

Aktuální ceník parkovného nebo bezpečnostní opatření si ověřte na www.prg.aero.

Přestupování

Využijte možnosti Stopover! Pokud nemáte přímý let a musíte přestupovat, zvažte možnost odsunutí navazujícího letu o jeden i více dní a využijte možnost poznání přestupové destinace. Letenka bývá velmi často dražší než samotné ubytování a pokud máte čas, možná Vám tato možnost přijde vhod především u dálkových letů. Vaše cestovní kancelář či letecká společnost Vám jistě ráda pomůže s výběrem a rezervací hotelu, včetně zajištění přepravy.

Buďte velmi opatrní při nákupu letenek do destinací, které vyžadují přestup a vždy si řádně prověřte podmínky Vašeho letu. Pokud totiž zvolíte pro let do určité destinace s přestupem dvě letecké společnosti a první z nich bude mít zpoždění a Vy nestihnete letadlo v přestupové destinaci, zpravidla nemáte nárok na jakoukoli náhradu. Z tohoto důvodu je dobré zajistit si dostatečný časový limit mezi oběma lety nebo letět s jednou leteckou společností, neboť navazující letadlo zpravidla čeká nebo je Vám zajištěn nejbližší možný let.

Pokud nechcete mít s Vašimi zavazadly starosti, je možné požádat o odbavení až do finální destinace. Počítejte však s tím, že takto hrozí, že se Vaše zavazadlo může lehce zatoulat. Doporučuji si zavazadlo v místě překladu vyzvednout a nechat znovu odbavit.

Rada na závěr

V případě letenek se většinou nevyplatí čekat na nabídku last minute, ale naopak, čím dříve si letenku zajistíte, tím máte větší možnost si vybírat v nabídkách leteckých společností s různými cenovými tarify a hlavně, při rezervaci na poslední chvíli se může lehce stát, že v daný Vámi požadovaný termín neodletíte vůbec nabo velice draho a s mnoha přestupy.Komentáře, dotazy a připomínky nám můžete zaslat kontaktním formulářem.
Uživatelské jméno 
Heslo 


Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo
 
 
Odborná spolupráce
GASTRO & HOTEL
GASTRO Plus
C.O.T.
 

TOPlist